Edu-Center

Centrum Językowe Edu-Center działa na bydgoskim rynku ponad 12 lat. Mamy szeroką ofertę językową skierowaną dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W czasach kultury masowej stawiamy na jakość wykonywanych usług. Nasza wykwalifikowana kadra prowadzi zajęcia indywidualne oraz w małych grupach, co zwiększa efektywność nauczania. Organizujemy przez cały rok- urodziny dla najmłodszych (Osiedle Szwederowo), latem i zimą zapraszamy na Półkolonie, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Od marca 2020 roku zajęcia prowadzimy również zajęcia zdalnie, dbając o bezpieczeństwo naszych klientów.

Edukacja

Rok szkolny w Edu–Center trwa od września do czerwca. Dni wolne od nauki w pełni pokrywają się z rozkładem roku szkolnego w placówkach państwowych.
Kursy letnie prowadzone są w lipcu i sierpniu.
Dodatkowo prowadzimy zajęcia z matematyki, języka polskiego, chemii. W nowej ofercie EDU-CENTER znajdziemy Robotykę, Wrotkowisko oraz wiele ciekawych warsztatów.

Metody nauczania

W  Edu-Center stawiamy na wysoką jakość i profesjonalizm nauczania w połączeniu z wykorzystaniem najnowszych dostępnych na rynku metod i innowacyjnych technologii.
Metoda komunikacyjna (the communicative approach) – to zdecydowanie najpopularniejsza dzisiaj metoda, do której przystosowana jest większość wydawanych podręczników. Opiera się ona na założeniu, że język służy przede wszystkim komunikacji w określonych sytuacjach społecznych. Każda struktura gramatyczna lub grupa słówek ma więc służyć określonej funkcji, takiej np. jak opowiadanie o sobie, negocjowanie, proponowanie czegoś komuś, itd.
W tej metodzie używa się prawie wyłącznie języka docelowego, słuchacze często proszeni są o odgrywanie scenek i dialogów, równie często używa się też autentycznych materiałów do słuchania i czytania (typu ulotki, scenki telewizyjne, oryginalne dialogi np. w okienku na poczcie). Stuprocentowa poprawność czy wymowa nie są tu tak ważne jak skuteczne porozumienie się. Jest to podejście dobre dla osób komunikatywnych z natury, ale słuchacze nieśmiali mogą mieć problemy z otwarciem się na mówienie w obcym języku.
Metoda bezpośrednia (the direct method) – w tym podejściu jeszcze większy nacisk kładzie się na zrozumienie języka docelowego, który jest jedynym dopuszczalnym w czasie zajęć; lektor buduje zrozumienie nowych fraz za pomocą obrazków, gestów, mimiki, skojarzeń itp. Słuchacze podczas zajęć sami następnie używają nowopoznanych zwrotów we wzajemnej komunikacji. W tej metodzie minimalne znaczenie ma gramatyka; zakłada się, że słuchacz sam zastosuje właściwą formę słysząc ją stosowaną w trakcie zajęć. Liczy się tu jednak swoboda wypowiedzi, słownictwo i wymowa.
Tak naprawdę, łatwość uczenia się języka jest sprawą bardzo indywidualną, i nie da się uznać jednej jedynej metody za stuprocentowo skuteczną. Z tego też powodu nasze Centrum rzadko decyduje się na jedno wybrane podejście do nauczania. Nasi lektorzy wykorzystują techniki wywodzące się z różnych metod i dzięki temu, przystosowujemy się do potrzeb i problemów słuchaczy. Warto jednak pamiętać, że nie wymyślono jeszcze sposobu, który umożliwiałaby nauczenie się języka bez jakiegokolwiek wysiłku ze strony słuchacza. Nauczyć się języka można dzięki każdej metodzie – jeżeli się tego po prostu bardzo chce.
W 2019 roku wprowadziliśmy do oferty dla naszych uczniów -książki z National Geographic Learning, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Liczebność grup

Liczebność naszych grup nie przekracza 3 osób ( w przypadku dzieci najmłodszych 6 osób). Taka liczba optymalizuje dynamikę nauczania i daje każdemu uczniowi możliwość najlepszego rozwinięcia swoich zdolności językowych. Lektor cały monitoruje grupę i służy pomocą w razie wszelkich problemów i wątpliwości.

Intensywność kursu

Długość zajęć w  Edu-Center zależy od grupy wiekowej do której dany kurs jest skierowany. W grupach najmłodszych (3-4 latki) zajęcia z języka angielskiego trwają 30 min., w grupach starszych po 45 min., a zajęcia dla młodzieży i dorosłych trwają 60 min lub 90 min. W zależności od intensywności kursu zajęcia odbywają się 1-2 razy w tygodniu. Zajęcia prowadzone są w dni powszednie, w weekendy prowadzimy urodziny dla dzieci.

Gdzie uczymy

Nasze zajęcia prowadzimy w I Oddziale Edu-Center: ul. Konopnickiej 28 (Osiedle Szwederowo) lub w II Oddziale Edu-Center: ul.16 Pułku Ułanów Wielkopolskich 1 (Osiedle Błonie). Od marca 2020 większość zajęć prowadzimy przez internet, taka forma cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony klientów z Bydgoszczy i innych miejsc w Polsce.